S sončno elektrarno moči do 1 megavata, ki bo s svojimi 2073 sončnimi moduli prekrila obstoječe strešne površine skladiščnih prostorov, bodo pri Sparu samooskrbno proizvedli eno gigavatno uro električne energije na leto, kar je primerljivo z letno oskrbo 350 gospodinjstev ali manjše vasi. Tako bodo zagotovili približno 16 odstotkov zelene električne energije za potrebe lastnih objektov na Letališki cesti v Ljubljani, nižja potreba po dobavi električne energije iz distribucijskega omrežja pa bo posledično pripomogla k zmanjšanju ogljičnega odtisa za 484 T/letno.
»V Sparu uresničujemo odgovornost do narave na vseh ravneh našega poslovanja in v sklopu tega konstantno stremimo k zmanjševanju ogljičnega odtisa. Z iniciativami, povezanimi predvsem s trajnostnim ravnanjem z embalažo, želimo okolju prijazno vedenje omogočiti našim kupcem, ogljični odtis nas kot trgovca pa se trudimo zmanjševati s številnimi ukrepi znotraj energetske politike podjetja, med drugim tudi z gradnjo energetsko varčne infrastrukture. Takšen primer je tudi prva večja sončna elektrarna, ki se je letos poleti pridružila Sparovemu naboru energetsko varčnih energij,« o novosti pove Jure Petkovšek, direktor za finance in ekonomiko v Spar Slovenija.
Kot še poudarjajo v podjetju Spar Slovenija, je energetsko upravljanje v sklopu njihove skrbi za okolje izjemnega pomena, v času korenitih premikov na svetovnem trgu energentov pa je pridobilo še dodatno težo.