Sestavine
- Pečenica 4
- Rjavi fižol 500 g
- Krompir (večje) 4
- Kislo zelje 800 g
- Čebula 1
- Česen 5 strokov
- Lovorjev list 2
- Sol
- Poper
- Sladka paprika 0.5 žličke
- Ocvirki
- Voda 2 dl
- Sončnično olje
Priprava
01
Najprej olupimo krompir, ga narežemo na koščke in damo kuhat v osoljeno vodo. Ko se kuhanje približuje koncu, dodamo fižol in kuhamo še pet minut, nato odcedimo. Medtem na ponvi rahlo popražimo dva stroka nasekljanega česna, da zadiši, nato pa vmešamo kuhan krompir in fižol. Vse skupaj dobro pretlačimo, da dobimo pire.
02
V drugi posodi segrejemo nekaj žlic olja in damo vanjo pečenice. Pokrijemo jih s pokrovom in na nizki temperaturi počasi kuhamo. Ko se spodnja stran lepo zapeče in rjavi, jih obrnemo in ponovimo postopek.
03
V tretji posodi prepražimo čebulo, ji dodamo tri stroke nasekljanega česna in sladko papriko. Nato dodamo kislo zelje ter vse sestavine dobro premešamo. Vmešamo lovorjeva lista, poper, sol in vodo. Pokrijemo in zmanjšamo temperaturo, ter kuhamo 20 minut, občasno premešamo.
04
Če želite, lahko popečete še ocvirke, nato pa jed preprosto postrežete. Dober tek!